Lipoliza
iniekcyjna
Niewiele jest kobiet, które nie mają swojej sylwetce nic do zarzucenia. Najczęściej, nawet gdy jesteśmy stosunkowo szczupłe, to potrafimy błyskawicznie wymienić okolice ciała, które uważamy na problematyczne. Niestety, miejscowe otłuszczenia takich miejsc jak plecy, brzuch czy uda są niezwykle trudne do usunięcia z pomocą ćwiczeń fizycznych oraz diety. W takich sytuacjach warto rozważyć skorzystanie z zabiegu lipolizy iniekcyjnej.
To nieinwazyjne modelowanie sylwetki, które polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. Dzięki jej działaniu komórki te ulegają rozproszeniu, a uwolnione w ten sposób tłuszcze rozkładają się w procesie przemiany materii, po czym są wydalane z organizmu.
Alternatywa dla liposukcji
Lipoliza iniekcyjna stanowi doskonałą alternatywę dla niezwykle skomplikowanych, bolesnych i obarczonych dużym ryzykiem komplikacji zabiegów tj. popularne odsysanie tłuszczu. Obecnie na świecie odchodzi się od tak ryzykownych metod poprawiania wyglądu na rzecz bezpiecznych i tańszych medycznych metod usuwania tłuszczu. Taką metodą jest właśnie zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwalający na skuteczne pozbycie się uciążliwej tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała.
Warto jednak pamiętać, że jest to procedura przeznaczona dla osób, które mają normalną wadę lub lekką nadwagę. Jest całkowicie nieskuteczny w przypadku osób dotkniętych dużą otyłością. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest uporczywe, miejscowe otłuszczenie ciała niedające się skutecznie zniwelować za pomocą innych metod. Najczęściej stosuje się ją w miejscach, które w sposób naturalny narażone są na gromadzenie tkanki tłuszczowej tj. brzuch, tzw. „boczki, uda, pośladki, skóra wokół pach oraz nad kolanami, jak również podbródek i broda.
Efekty zabiegu
- utrata kilku cm w obwodzie w miejscu przeprowadzonej iniekcji,
- widoczne odżywienie skóry,
- poprawa metabolizmu i mikrokrążenia w komórkach skóry,
- aktywna stymulacja regeneracji skóry.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- ciąża oraz okres karmienia piersią,
- zdiagnozowane zaburzenia krzepnięcia krwi,
- padaczka,
- choroby wątroby i nerek,
- aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
- alergia na składniki wstrzykiwanego preparatu,
- znaczna otyłość.